Peelingi chemiczne w terapii trądziku

Do prawidłowego funkcjonowania, skóra trądzikowa wymaga systematycznej i profesjonalnej pielęgnacji. Kluczowym elementem terapii przeciwtrądzikowej jest regularne złuszczanie martwego naskórka zalegającego w porach skóry. Mechaniczne oczyszczanie skóry na własną rękę może prowadzić do jej uszkodzenia i powstania szpecących blizn, przebarwień oraz rozsiania zmian zapalnych. Z tego też względu warto postawić na profesjonalne zabiegi oczyszczające w gabinecie, gdzie specjaliści dobiorą najbardziej odpowiednie peelingi chemiczne. Kwasy medyczne likwidują zaskórniki, normalizują pracę gruczołów łojowych i zmniejszą tendencję do nadmiernego rogowacenia naskórka odpowiedzialną za zatykanie się porów. Jednocześnie zabiegi te redukują przebarwienia pozapalne i blizny potrądzikowe przywracając skórze piękny i zdrowy wygląd. Nasi doświadczeni kosmetolodzy pokierują Twoją kuracją w taki sposób, abyś mogła/mógł cieszyć się czystą i matową cerą. Zapewnią jej profesjonalne wsparcie w walce z niedoskonałościami poprzez dobór odpowiednich zabiegów oraz pielęgnacji domowej stanowiącej ważny element terapii.

Kontrolowane złuszczanie naskórka

W naszej praktyce zabiegowej stosujemy indywidualnie dobrane terapie przy użyciu peelingów kwasowych, które pozwalają na dogłębne oczyszczenie cery oraz złagodzenie uporczywych zmian skórnych takich jak zaskórniki, krostki, czy nadmiar produkowanego sebum. Na podstawie zdobytego praktycznego doświadczenia oraz aktualnego stanu cery Pacjenta, jesteśmy w stanie dobrać odpowiednią terapię kwasową z gamy ponad 20 różnych preparatów dostępnych w naszej klinice tak, aby skutecznie zapobiegać  niedoskonałościom. W zależności od wybranej przez kosmetologa kompozycji kwasów oraz składników aktywnych, zabieg działa na skórę przeciwtrądzikowo, przeciwłojotokowo, redukuje przebarwienia potrądzikowe i uporczywe niedoskonałości skóry, odblokowuje zatkane pory skóry, a także reguluje nadmiar wydzielanego sebum. Należy jednak pamiętać, że chociaż proponowane terapie łagodzą problem trądziku, niektóre jego przypadki, szczególnie te ciężkie i nawracające, wymagają wcześniejszej konsultacji z dermatologiem, który wdroży odpowiednie leczenie farmakologiczne, suplementację, czy też zleci badania konieczne dla bezpiecznej oraz  efektywnej terapii. Trzeba też mieć na uwadze, że leczenie trądziku jest procesem długotrwałym i w drodze do osiągnięcia sukcesu w postaci matowej i czystej cery, ważnych jest wiele czynników m. in. systematyczność, zmiana nawyków żywieniowych, odpowiednio dobrane leczenie i profesjonalne zabiegi, a także właściwa pielęgnacja domowa.

Po kuracji zauważysz znaczącą poprawę w wyglądzie skóry dzięki:

  • oczyszczeniu jej z zaskórników i krostek,
  • redukcji rozszerzonych porów,
  • zmniejszeniu stanów zapalnych,
  • zmniejszeniu nadmiernego przetłuszczania się cery,
  • wygładzeniu oraz zmniejszeniu widoczności blizn potrądzikowych,
  • przywróceniu ładnego i zdrowego kolorytu cery.

Co warto wiedzieć o zabiegu z wykorzystaniem kwasów?

  • Peeling chemiczny niesie wiele korzyści i może być wykonywany w przypadku niemalże każdego typu skóry, nawet tej szczególnie wrażliwej i delikatnej – to doskonały sposób na pozbycie się złożonych problemów skórnych i osiągnięcie oczyszczonej, nawilżonej i pełnej blasku cery.
  • Terapie kwasowe to nasza specjalność. Proponujemy bardzo duży wybór, zarówno pojedynczych kwasów, jak i gotowych mieszanek, które kosmetolog dobiera w zależności od obecnych potrzeb skóry i w ten sposób tworzy Twój indywidualny Beauty Plan.
  • Stosowanie mieszanek różnych kwasów podczas jednej wizyty sprawia, że działamy na skórę wielokierunkowo – nie tylko dokładnie ją oczyszczamy, ale również dostarczamy unikalnych substancji aktywnych, które zapewnią skórze zdrowszy wygląd.
  • Dzięki rozwadze i doświadczeniu naszych ekspertów, zabieg jest bezpieczny do stosowania nawet w okresie dużego nasłonecznienia, czyli także latem, abyście mogli cieszyć się piękną i zdrową cerą przez cały rok.
  • Z uwagi na krótki czas rekonwalescencji niektórych terapii kwasowych, są one również odpowiednie dla osób aktywnych zawodowo, które już tego samego dnia mogą wrócić do swoich codziennych obowiązków.
  • Terapie z użyciem kwasu medycznego można z powodzeniem łączyć z innymi zabiegami dla osiągnięcia spektakularnych efektów w jak najkrótszym czasie.
  • Jednym z mitów, odnośnie zabiegów z użyciem kwasów jest przyjęta wśród klientów opinia, że tylko intensywne łuszczenie skóry świadczy o efektywności zabiegu. Tymczasem zarówno procesy złuszczania jak i naprawcze zachodzące w skórze po zabiegu, są często niemożliwe do uchwycenia gołym okiem.

Najlepsze dla skóry trądzikowej i przetłuszczającej się:

Maska tretinoinowa:

Maska tretinoinowa to wyjątkowy produkt w walce z niedoskonałościami skóry. Substancją aktywną o dobroczynnym działaniu jest tutaj tretinoina, czyli pochodna retinolu, inaczej nazywanego witaminą A. Tretinoina posiada udokumentowane klinicznie, silne właściwości przeciwtrądzikowe i przeciwstarzeniowe. Złuszcza wierzchnią, zgrubiałą warstwę naskórka przyczyniając się do jego oczyszczenia, wygładzenia oraz poprawy kolorytu. Sprawia, że po kuracji skóra jest rozświetlona, wyraźnie oczyszczona i gładka. Zmniejsza się nadmierna produkcja  sebum powodującego jej przetłuszczanie oraz zmniejsza się ilość zaskórników i rozszerzonych porów.  Wysokie stężenie tretinoiny oraz specjalna formuła preparatu umożliwiająca dopasowanie składników aktywnych do potrzeb danego pacjenta, pozwalają na osiągnięcie tych efektów w stosunkowo krótkim czasie.

Jak wygląda skóra po zabiegu?

Po ściągnięciu maski tretinoinowej skóra jest lekko zaczerwieniona, a następnego dnia wyraźnie napięta. Po kilku dniach zaczyna się proces złuszczania, który trwa zwykle od 3 do 5 dni. Dla przyspieszenia regeneracji skóry, złagodzenia jej podrażnienia, zaczerwienienia oraz napięcia zalecamy stosowanie w tym czasie odpowiednich preparatów o właściwościach łagodzących i regeneracyjnych (np. Cicaplast, Cicalfate, Alantan) oraz kremu z wysokim filtrem przeciwsłonecznym SPF 50+.

Częstotliwość stosowania maski tretinoinowej:

Zalecamy przeprowadzenie od 4 do 5 zabiegów co 10 – 14 dni, a dla podtrzymania efektu 1 zabieg raz w miesiącu.

Kwas salicylowy:

Peeling salicylowy to kwas dedykowany skórze problematycznej, zanieczyszczonej. Znany jest ze swoich właściwości przeciwzapalnych, przeciwzaskórnikowych, bakteriostatycznych i złuszczających. Oczyszcza pory skórne z zaskórników, przyspiesza gojenie stanów zapalnych, zapobiega tworzeniu się wyprysków, zmniejsza także wydzielanie sebum. Stosowanie peelingu salicylowego zaleca się przede wszystkim przy trądziku pospolitym, zarówno zapalnym jak i niezapalnym. Peeling salicylowy rozjaśnia również przebarwienia i wygładza blizny będące przykrym wspomnieniem po stanach zapalnych.

Kwas pirogronowy:

Peeling pirogronowy polecamy przede wszystkim osobom posiadającym skórę łojotokową, z aktywnym trądzikiem, zaskórnikami oraz bliznami potrądzikowymi. Posiada działanie antybakteryjne, przeciwzaskórnikowe i sebostatyczne, dzięki czemu niweluje ryzyko powstania czopów łojowych w skórze. Zmniejsza także ilość wydzielanego sebum, co ma szczególne znaczenie w przypadku skóry trądzikowej i tłustej. Posiada również właściwości złuszczające, dzięki czemu rozjaśnia przebarwienia oraz odblokuje zatkane pory w skórze. Ze względu na właściwości przeciwzmarszczkowe, jest idealny w przypadku terapii trądziku u osób dojrzałych.

Najlepsze na zmarszczki:

Peeling TCA

Zabiegi z użyciem kwasu trójchlorooctowego TCA są jedną z najskuteczniejszych nieinwazyjnych terapii przeciwzmarszczkowych. Umożliwiają rekonstrukcję głębokich warstw skóry właściwej, która zagęszcza się poprzez przebudowę włókien kolagenowych i elastyny, co wyraźnie wpływa na poprawę jej sprężystości i jędrności. Po kuracji cera jest wyraźnie ujędrniona i odmłodzona, a  przebarwienia rozjaśnione.

Maska tretinoinowa:

Maska tretinoinowa to wyjątkowy produkt w walce o piękną i młodą skórę. Substancją aktywną o dobroczynnym działaniu jest tutaj tretinoina, czyli pochodna witaminy A znanej jako witaminą młodości. Tretinoina posiada również udokumentowane klinicznie, silne właściwości przeciwstarzeniowe. Złuszcza wierzchnią, zgrubiałą warstwę naskórka przyczyniając się do wygładzenia skóry oraz poprawy jej kolorytu. Pobudza produkcję kolagenu i elastyny w głębszych warstwach skóry. Wszystko to sprawia, że po kuracji nasza skóra jest rozświetlona, wyraźnie odmłodzona i gładka, a wysokie stężenie tretinoiny oraz specjalna formuła preparatu pozwalają na osiągnięcie tych efektów w stosunkowo krótkim czasie.

Jak wygląda skóra po zabiegu?

Po ściągnięciu maski tretinoinowej skóra jest lekko zaczerwieniona, a następnego dnia wyraźnie napięta. Po kilku dniach zaczyna się proces złuszczania, który trwa zwykle od 3 do 5 dni. Dla przyspieszenia regeneracji skóry, złagodzenia jej podrażnienia, zaczerwienienia oraz napięcia zalecamy stosowanie w tym czasie odpowiednich preparatów o właściwościach łagodzących i regeneracyjnych (np. Cicaplast, Cicalfate, Alantan) oraz kremu z wysokim filtrem przeciwsłonecznym SPF 50+.

Częstotliwość stosowania maski tretinoinowej:

Zalecamy przeprowadzenie od 4 do 5 zabiegów co 10 – 14 dni, a dla podtrzymania efektu 1 zabieg raz w miesiącu.

Kwas glikolowy:

Peeling glikolowy intensywnie złuszcza wierzchnią warstwę martwego naskórka, a po wniknięciu w głąb skóry stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. W ten sposób zwiększa jej napięcie i elastyczność oraz redukuje zmarszczki. Skutecznie przeciwdziała postępującym procesom starzenia się skóry. Kwas glikolowy przyczynia się również do zwiększenia nawilżenia skóry, jej zmiękczenia, wygładzenia, poprawy kolorytu oraz rozjaśnienia przebarwień. Po kuracji kwasem glikolowym skóra jest nawilżona, rozświetlona, a zmarszczki zostają wygładzone.

Najlepsze dla skóry wrażliwej i naczyniowej:

Kwas azelainowy:

Posiada działanie antybakteryjne oraz przeciwzapalne, dzięki czemu można stosować go przy skórze z trądzikiem różowatym, atopowej oraz skłonnej do rumienia. W przypadku kwasu azelainowego, stany zapalne towarzyszące  wrażliwej skórze nie stanowią przeciwwskazania do wykonania zabiegu, a wręcz przeciwnie – peeling działa na zmiany łagodząco i poprawia ogólny stan skóry. Ma również dobroczynny wpływ na cerę z trądzikiem różowatym, wycisza ją, a także zmniejsza ilość grudek i krostek. Kwas azelainowy rozjaśnia także przebarwienia i uodparnia skórę, która po kuracji zdecydowanie lepiej znosi działanie czynników zewnętrznych takie jak np. wiatr, mróz czy promieniowanie słoneczne.

Kwas traneksamowy:

Unikalna formuła peelingu zapewnia równowagę pomiędzy skutecznością, a wysoką tolerancją szalenie istotną w przypadku skór nadreaktywnych, naczyniowych. Kwas traneksamowy przyspiesza proces odnowy naskórka oraz redukuje nadmierne unaczynienie i hamuje stan zapalny. Dzięki temu przynosi efekt widocznie ujednoliconego kolorytu i rozświetlenia skóry. Zmniejsza podrażnienie oraz ryzyko wystąpienia nagłych reakcji skórnych skutkujących uczuciem rozpalenia i pieczenia oraz zaczerwienieniem poprzez działanie silnie naprawcze.

Kwas argininowy:

Kwas argininowy jest odpowiedzią na potrzeby delikatnej i atopowej skóry, która źle toleruje wszelkie zmiany w pielęgnacji, a posiada niedoskonałości, takie jak przebarwienia, podrażnienia, rozszerzone naczynka, jest odwodniona i łuszcząca w związku z utrwalonym stanem zapalnym. Przynosi ulgę spierzchniętej i podrażnionej skórze, dzięki swoim właściwościom silnie nawilżającym, regeneracyjnym, przeciwzapalnym oraz bakteriobójczym. Obkurcza rozszerzone naczynia krwionośne zmniejszając przy tym rumień i rozświetlając cerę. Dodatkowo pięknie wygładza drobne linie zmarszczek i wycisza stan zapalny powodujący pieczenie. Maska argininowa zalecana jest także na takie kłopotliwe problemy jak worki i cienie pod oczami oraz opuchnięte powieki.

Najlepsze dla skóry suchej i ziemistej:

Kwas mlekowy:

Kwas mlekowy zwiększa produkcję ceramidów przez komórki skóry, co wyraźnie wpływa na zwiększenie jej nawilżenia oraz uczucie miękkości i jędrności naskórka. Cząsteczki kwasu mlekowego pomagają utrzymać również odpowiedni poziom nawodnienia naskórka, a co za tym idzie, zapobiega nadmiernemu przesuszeniu cery, która po kuracji staje się promienna, jędrna, odżywiona i silnie nawilżona bez suchych, nieestetycznych skórek.

Kwas migdałowy:

Niewątpliwą zaletą kwasu migdałowego jest możliwość stosowania go przez cały rok, również w okresie letnim, bez ryzyka uwrażliwienia skóry na słońce i wystąpienia przebarwień. Kwas migdałowy delikatnie złuszcza naskórek, co wpływa na polepszenie jej wyglądu oraz nawilżenia. Odświeża wygląd cery i dodaje jej naturalnego blasku.  Dodatkowo peeling migdałowy wyraźnie wygładza skórę poprzez zwężenie porów oraz spłycenie drobnych linii zmarszczek, powstałych na skutek przesuszenia zewnętrznych warstw naskórka. Po kuracji cera nabiera blasku, jest wygładzona, bardziej napięta i świeża.

Kwas ferulowy:

Kwas ferulowy to silny antyoksydant, który neutralizuje wolne rodniki, przez co hamuje destrukcyjne procesy zachodzące w skórze pod ich wpływem.  Wykazuje ponadto silne działanie nawilżające i regenerujące naskórek, dzięki czemu cera jest pełna blasku i odpowiednio nawilżona. Kwas ferulowy poprzez hamowanie fotostarzenia jest doskonałym wyborem w przypadku letnich kuracji kwasowych, które pobudzą produkcję kolagenu oraz będą działać przeciw przebarwieniom posłonecznym, a także przesuszeniu skóry na skutek opalania.

Najlepsze dla skóry z przebarwieniami:

Kwas TCA

Kwas trójchlorooctowy jest najsilniejszym z kwasów stosowanych do zabiegów złuszczania naskórka. Z uwagi na intensywne działanie, kwas ten świetnie sprawdza się w redukcji miejscowych przebarwień zlokalizowanych na twarzy czy dłoniach, takich jak piegi i plamy starcze. Kuracja wysoko stężonym kwasem TCA pozwala na znaczne zmniejszenie nawet głębokich przebarwień opornych na inne terapie kwasowe.

Kwas kojowy

Kwas kojowy to jeden z kwasów wiodących prym wśród substancji przeciwdziałających hiperpigmentacji, czyli powstawaniu przebarwień. Świetnie sprawdza się podczas leczenia plam starczych, ostudy, przebarwień pozapalnych, posłonecznych oraz innych zaburzeń kolorytu skóry o nieznanym pochodzeniu. Jego sekret tkwi w hamowaniu procesu wytwarzania melaniny, dzięki czemu przebarwienia się zmniejszają, a koloryt cery zostaje wyrównany.

Podstawowe przeciwskazania do wykonania zabiegu z użyciem kwasu:

  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • oparzenia słoneczne lub nadwrażliwość na światło,
  • naruszenie ciągłości skóry, otwarte rany,
  • silne stany zapalne (atopowe zapalenie skóry w fazie zaostrzenia, łuszczyca),
  • choroby wirusowe, bakteryjne i grzybicze skóry,
  • otwarte rany,
  • przewlekłe choroby dermatologiczne, choroby autoimmunologiczne,
  • uczulenie na aspirynę (kwas salicylowy),
  • alergie skórne, nadwrażliwość na składniki peelingu,
  • liczne brodawki i inne zmiany skórne,
  • aktywna opryszczka,
  • leczenie pochodnymi wit. A (należy odczekać 6 miesięcy od zakończenia kuracji),
  • niedawno przebyte zabiegi chirurgiczne w obrębie twarzy i szyi,
  • choroba nowotworowa oraz radioterapia i chemioterapia (zabieg można wykonać, jeżeli wyrazi na to zgodę lekarz prowadzący),
  • skłonność do powstawania bliznowców.

Sprawdź cennik

ZabiegCena
PQAge Evolution400 zł
Mesopeel Lactic – kwas mlekowy 30%330 zł
Mesopeel Lactic – kwas mlekowy 50%330 zł
Mesopeel Mandelic – kwas migdałowy 50%330 zł
Mesopeel Azelan – kwas azelainowy 20% + kwas salicylowy 20%330 zł
Mesopeel Piruvex – kwas pirogronowy 40% + kwas mlekowy 10%330 zł
Mesopeel Modified Jessner330 zł
Mesoestetic Melanostop Tran3x330 zł
Simildiet Argilac Mask260 zł
Simildiet Yellow Peel330 zł
Simildiet Glicolico330 zł
Simildiet SAMA330 zł
Simildiet Lightening Peel330 zł
Simildiet Mandelico330 zł
Simildiet Ferulico330 zł
Peeling tretinoinowy – maska tretinoinowa400 zł
Kwas migdałowy / salicylowy / glikolowy / azelainowy / pirogronowy dodany do maski tretinoinowejw cenie zabiegu