Lifting wolumetryczny – kwas hialuronowy

Wraz z upływem czasu podskórna tkanka tłuszczowa, która nadaje efekt pełnych policzków, ulega stopniowemu zanikowi. Skórze zaczyna również ubywać kolagenu stanowiącego jej naturalne rusztowanie. Dochodzi do stopniowej utraty elastyczności, co z kolei powoduje, że policzki obniżają się, tworzą się fałdy i bruzdy, a kąciki ust opadają. Powstają tzw. „chomiki”, a wyraz twarzy staje się smutny.  Ma to niestety niekorzystny wpływ na wygląd, a pogłębiające się zmiany w pewnym momencie stają się bardziej zauważalne.

Jak zmniejszyć „chomiki” i poprawić owal twarzy?

Dużym sprzymierzeńcem w walce z oznakami starzenia jest kwas hialuronowy, który posiada właściwości unoszące i wypełniające tkanki. Do zabiegu zwanego liftingiem wolumetrycznym, mającego na celu poprawę utraconego owalu twarzy, zmniejszenie „chomików”, uniesienie policzków, używany  jest specjalnie do tego celu przeznaczony kwas hialuronowy, który charakteryzuje się większą gęstością oraz stopniem usieciowania niż preparaty standardowo używane do wypełniania zmarszczek czy bruzd. Substancja o konsystencji żelu podawana jest za pomocą cienkiej igły albo kaniuli. W ten sposób wypełnia podskórne ubytki, które powstały w wyniku starzenia się skóry i retuszuje widoczne niedoskonałości.

Efekty liftingu wolumetrycznego:

 • poprawa owalu twarzy,
 • uniesienie opadających policzków, tzw. „chomików”,
 • wypełnienie zapadniętych policzków,
 • uwydatnienie kości policzkowych,
 • uwydatnienie kości żuchwy,
 • spłycenie zmarszczek i bruzd,
 • poprawa napięcia, elastyczności i zwiększenie nawilżenia skóry.

Kiedy pojawia się efekt zabiegu?

Efekty zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego widoczne są natychmiast po podaniu preparatu. Zagłębienia policzków poniżej kości policzkowych ulegają zmniejszeniu, następuje powiększenie objętości policzków oraz ich uniesienie, dzięki czemu „chomiki” znikają. Kwas hialuronowy posiada silne właściwości absorbujące wodę, dlatego zwiększa stopniowo swoją objętość, a ostateczny efekt pojawia się zwykle kilka tygodni po zabiegu. Ponieważ kwas hialuronowy nie tylko wypełnia i unosi tkanki, ale również stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, skóra zostaje ujędrniona, zagęszczona, zwiększa się jej elastyczność, poprawia nawilżenie, a bruzdy zostają wyraźnie spłycone. Wszystko to sprawia, że twarz odzyskuje młodszy i bardziej wypoczęty wygląd.

Dlaczego kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie występuje w organizmie człowieka. Wypełnia przestrzenie międzykomórkowe skóry tworząc barierę zabezpieczającą ją przed utratą wody. Poza tym, wypełnia przestrzenie, w których znajdują się włókna kolagenowe i elastynowe, stanowiąc dla nich rusztowanie i zapewniając odpowiednią stabilizację. Jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania komórek układu odpornościowego skóry. Stymuluje ponadto produkcję kolagenu i elastyny. Do jego funkcji należy również ochrona skóry przed niszczącym działaniem wolnych rodników. Jest najbardziej znaną i najchętniej wykorzystywaną w medycynie estetycznej substancją nawilżającą ze względu na silne właściwości higroskopijne, czyli wiążące wodę.

Informacje o zabiegu

Większość stosowanych w naszej klinice preparatów kwasu hialuronowego zawiera znieczulającą lidokainę, jednak dla zwiększenia komfortu zabiegu dodatkowo można zastosować znieczulenie miejscowe. Zabieg trwa ok. 20 minut, a przed jego wykonaniem przeprowadzana jest konsultacja z lekarzem w celu ustalenia ewentualnych przeciwwskazań.

W miejscu podania preparatu może pojawić się lekkie zaczerwienienie, niewielki obrzęk, zwiększona tkliwość skóry i delikatny ból, jednak wszystkie te objawy znikają samoistnie w ciągu 2-3 dni. Po zabiegu mogą też pojawić się czasami niewielkie siniaki, które można zamaskować makijażem korekcyjnym.

Jak długo utrzymują się efekty liftingu wolumetrycznego?

Efekty liftingu utrzymują się około 12 do 18 miesięcy. Po tym okresie poleca się powtórzenie terapii. Za sprawą liftingu wolumetrycznego zwiększa się ilość kolagenu w skórze, dlatego przy kolejnych zabiegach możliwe jest podanie mniejszej dawki kwasu hialuronowego. Na długość utrzymania się efektu duży wpływ ma wpływ tryb życia. Aby jak najdłużej cieszyć się rezultatem zabiegu, należy unikać palenia papierosów, opalania się, a także korzystania z solarium, czy sauny.

Przeciwwskazania

 • ciąża i okres laktacji
 • zaostrzenie w chorobach autoimmunologicznych,
 • uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu,
 • stwierdzona nadwrażliwość na kwas hialuronowy,
 • zakażenia wirusowe, bakteryjne i grzybicze skóry,
 • nadwrażliwość na lidokainę lub inne środki miejscowo znieczulające,
 • choroba nowotworowa (zabieg może zostać wykonany po 5 latach od zakończenia leczenia za zgodą lekarza prowadzącego),
 • stany infekcyjne,
 • stan zapalny w miejscu planowanego podania preparatu,
 • skłonność do bliznowców,
 • trądzik, opryszczka, stany zapalne w miejscu w miejscu planowanego podania preparatu,
 • niektóre schorzenia dermatologiczne np. bielactwo lub łuszczyca,
 • niewyrównana cukrzyca,
 • leczenie antykoagulantami,
 • zażywanie aspiryny i leków niesteroidowych (należy odstawić je na 7 dni przed i po zabiegu).

Sprawdź cennik

ZabiegCena
Art Filler Fine Lines Fillmed by Filorga 1 ml (zmarszczki palacza, dolina łez, okolica oczu)1050 zł
Art Filler Universal Fillmed by Filorga 1,2 ml ( bruzdy nosowo-wargowe, linie marionetki, zmarszczki palacza, usta)1050 zł
Art Filler Volume Fillmed by Filorga 1,2 ml (bruzdy nosowo-wargowe, lifting konturów twarzy, policzki)1200 zł
Art Filler Lips Fillmed by Filorga 1 ml (zmarszczki palacza, usta)1050 zł
Art Filler Soft Lips Fillmed by Filorga 1 ml (zmarszczki palacza, kurze łapki, usta)1050 zł
Neauvia Organic Stimulate 1 ml1100 zł
Neauvia Organic Flux 1 ml1050 zł
Neauvia Organic Intense Rheology 1 ml1050 zł
Neauvia Organic Intense Lips 1 ml1050 zł
Neauvia Organic Intense 1 ml1050 zł