Manicure

Jakość i bezpieczeństwo

Każda kobieta pragnie mieć piękne i zadbane dłonie. W Centrum Dermatologii Estetycznej Lenis kładziemy nacisk nie tylko na wysoką jakość zabiegu, ale gwarantujemy również najwyższe standardy bezpieczeństwa i higieny, ponieważ dobrze wykonany manicure to więcej niż piękny kolor. Kierując się tą myślą, spośród dostępnych na rynku marek lakierów do paznokci, wybieramy tylko te, które poprzez certyfikację i atesty swoich produktów, zapewniają bezpieczeństwo użytkowania. W tym także testy dermatologiczne ważne dla osób z wrażliwą skórą i alergików. Dbamy również o sterylność. Zabieg każdorazowo rozpoczynamy od dezynfekcji rąk oraz przeprowadzamy w rękawiczkach jednorazowych. Wszystkie narzędzia wielokrotnego użytku, jak cążki, frezy, radełka, w pierwszej kolejności dezynfekujemy, a następnie sterylizujemy w najwyższej klasie autoklawie medycznym. Reszta akcesoriów użytych przez kosmetologa w trakcie manicure to wyłącznie artykuły jednorazowe, dlatego po zabiegu możesz zabrać do domu swój pilnik, patyczek drewniany, czy też bloczek polerski. Jeżeli jednak ich nie potrzebujesz, pozostawione w gabinecie narzędzia są utylizowane jako odpady medyczne. W ten sposób dbamy o każdy detal kształtujący jakość wykonania usługi oraz zdrowie naszych Klientów.

Manicure klasyczny

Manicure klasyczny jest podstawową usługą z zakresu manicure i składa się z czterech etapów. W pierwszej kolejności  płytka paznokcia zostaje oczyszczona z pozostałości nakładanych wcześniej lakierów oraz odżywek. Następnie przy pomocy jednorazowego pilnika stylistka skraca i opracowuje paznokcie, nadając im odpowiedni kształt. W następnym kroku przystępuje do usunięcia narastających i nieestetycznych skórek oraz wygładzenia wałów i powierzchni paznokcia. W trakcie manicure zadbamy również o kondycję Twoich dłoni. Na koniec zabiegu nasz ekspert zaaplikuje odpowiadającą kondycji Twoich paznokci odżywkę, wmasuje regenerujący oraz nawilżający skórki krem.

Manicure z malowaniem klasycznym
Manicure solarny Kinetics Solar System

Standardowo zabieg rozpoczyna się od wykonania profesjonalnego manicure z wypiłowaniem odpowiedniego kształtu paznokci i opracowaniem skórek. Następnie na paznokcie naniesiony zostanie emanujący głębią koloru lakier. Połączenie najwyższej jakości produktów z fachową ręką stylistki sprawia, że manicure klasyczny  wykonany w naszym gabinecie zyskuje niezwykłą trwałość. Linia Solar System by Kinetics to innowacyjne produkty zapewniające szybki i trwały efekt prawie jak przy zabiegu manicure hybrydowego, jednak bez konieczności utwardzania lakieru w lampie LED. Nadaje paznokciom piękny kolor i połysk utrzymujący się do 10 dni. Kinetics SolarGel jest lakierem, który w każdej chwili można zmyć zwykłym zmywaczem do paznokci, aby znów cieszyć się nowym kolorem. Wykończenie manicure specjalnym topem solarnym, pogłębia barwę i połysk lakieru oraz zwiększa jego odporność na ewentualne odpryśnięcia. Jeszcze chwila relaksu poprzez wmasowanie odżywczego kremu do rąk i gotowe!

Manicure hybrydowy

W pierwszej kolejności przystępujemy do wykonania manicure klasycznego. Zaczynamy od dezynfekcji dłoni i usuwamy, a następnie wygładzamy skórki frezarką, jeżeli zachodzi taka potrzeba wycinamy je również cążkami. Następnie skracamy i nadajemy kształt paznokciom przy pomocy jednorazowego pilnika. Po wcześniejszym przygotowaniu płytki paznokcia, możemy przystąpić do aplikacji lakieru hybrydowego utwardzalnego w lampie LED. Jest on niezwykle trwały i stanowi naturalną ochronę przed uszkodzeniami oraz rozdwajaniem się płytki paznokciowej. Dlatego manicure hybrydowy wbrew przyjętym stereotypom, jest idealną metodą do stosowania ciągłego nawet u osób z cienkimi i słabymi paznokciami. Należy jedynie dbać o profesjonalną aplikację oraz usunięcie lakieru w trakcie każdej stylizacji. Manicure hybrydowy świetnie sprawdza się również na wakacje, służbowe wyjazdy bądź ważne imprezy, kiedy obawiamy się, że zwykły lakier może szybko odprysnąć. Efekt utrzymuje się nawet do 3 tygodni – wystarczy odwiedzić naszą klinikę, by na długo cieszyć się pięknymi dłońmi.

Manicure metodą hybrydową „pod skórki”
– manicure kombinowany

Wykonanie manicure kombinowanego to sztuka, którą docenią Panie zwracające dużą uwagę na detale oraz precyzję i jakość wykonania. Polega na połączeniu metody mechanicznego usunięcia skórek frezarką z ich dokładnym manualnym wycięciem. Zabieg zawsze wykonujemy za pomocą co najmniej trzech różnych frezów oraz cieniutkiego pędzelka, tak, aby wreszcie zapewnić Ci idealny manicure o jakim zawsze marzyłaś. Po zabiegu kolor wręcz „wyrasta” spod skórek, a paznokcie sprawiają wrażenie jakby wolniej odrastały. Dzięki temu manicure kombinowany pozwala długo cieszyć się efektem – często nawet 21 dni lub nawet dłużej! Manicure kombinowany, mimo że wymaga więcej czasu i cierpliwości, zarówno ze strony stylisty jak i klienta, jest wart zachodu. Zaaplikowany tą metodą lakier sięga aż pod same skórki, dlatego jest zdecydowanie trwalszy niż klasyczny manicure hybrydowy. Gwarantuje świeży wygląd paznokci bez widocznego odrostu za to z wyraźnie wypielęgnowanymi skórkami i pięknym kształtem.

Manicure japoński

Niedobory witamin i minerałów w organizmie lub samodzielne usunięcie pozostałości po stylizacji, może prowadzić do uszkodzenia paznokci. Są one osłabione a przez to płytka staje się przebarwiona, matowa i nierówna. Paznokcie często zaczynają się rozdwajać, stają się kruche i łamliwe a na ich powierzchni pojawiają się niepokojące plamki. W takich sytuacjach manicure japoński przynosi prawdziwe ukojenie dla cienkich i zniszczonych paznokci. Mimo, że podczas zabiegu nie nakłada się żadnych lakierów ani odżywek, ta starożytna metoda w naturalny sposób dostarcza paznokciom potrzebnych witamin i substancji odżywczych, dzięki czemu płytka zostaje zregenerowana – staje się zdecydowanie mocniejsza, gładsza oraz nabłyszczona, zachowując przy tym zdrowy i naturalny wygląd. Przy pomocy skórzanej polerki, energicznym ruchem wtłaczane są specjalne pasty pełne substancji odżywczych takich jak: minerały z Morza Japońskiego, olej z marchwi, beta-karoten, krzemionka, pyłek pszczeli oraz witaminy A+E. W trakcie zabiegu opracowujemy również narastające skórki, odpowiednio skracamy paznokcie oraz wmasowujemy odżywczy krem, zapewniając Ci chwile relaksu. Manicure japoński najlepiej wykonywać co 2-3 tygodnie.

Sprawdź cennik

ZabiegCena
Manicure klasyczny z odżywką80 zł
Manicure klasyczny z malowaniem Kinetics110 zł
Manicure hybrydowy120 zł
Manicure hybrydowy french130 zł
Manicure japoński110 zł
Manicure regeneracyjny IBX100
Manicure męski biznesowy80 zł
Zdobienie typu syrenka, babyboomer, pyłki20 zł – 50 zł