Depilacja woskiem Lycon

Wosk Lycon – nowatorski produkt do depilacji

Ciesz się efektem gładkiej skóry nawet do 6 tygodni!

Nowoczesna depilacja z użyciem wosku Lycon stosowana jest na całym świecie.  Swoją popularność zawdzięcza niezwykłym właściwościom kojącym. Produkt Lycon został stworzony na bazie naturalnych składników: między innymi najwyższej jakości żywic, aloesu, rumianku, róży oraz lawendy. Znane i od wieków stosowane zioła mają zbawienny wpływ na skórę, a ich kojące i nawilżające właściwości zaprojektowała sama matka natura. Unikalny wosk Lycon pozwala na dokładną i niemal bezbolesną depilację. W przeciwieństwie do klasycznych wosków dostępnych na rynku, system depilacji LYCON umożliwia usunięcie nawet najmniejszych – kilkumilimetrowych włosków, wydłużając tym samym efekt zabiegu. Nie musisz już czekać na odpowiedni moment, by zapisać się na kolejny zabieg depilacji. Wiele znanych osób uznało unikalny wosk Lycon za najlepszy, w tym między innymi: Victoria Beckham oraz Sienna Miller. Ten ekskluzywny produkt sprawi, że depilacja woskiem już nigdy nie będzie kłopotliwa.

Wosk Lycon
Depilacja woskiem Lycon

Ograniczenie doznań bólowych

Dzięki niezwykłej recepturze, wyjątkowy wosk Lycon łatwo odrywa się od powierzchni skóry. Sprawia to, że ryzyko podrażnień i mikrourazów w czasie depilacji jest znacznie mniejsze. Duża elastyczność oraz zawartość olejków w wosku Lycon sprawiają, że podczas kontaktu preparatu ze skórą powstaje bariera pomiędzy tymi dwoma elementami. Wyrywane są tylko włoski, a uszkodzenie powierzchni skóry jest o wiele mniejsze w porównaniu z innymi metodami depilacji. Z tego powodu Klientka lub Klient podczas zabiegu nie odczuwa dodatkowo bólu z powodu uszkodzenia naskórka.

Przyjemność dla zmysłów

Skóra po zabiegu woskiem Lycon jest odżywiona i odpowiednio nawilżona. Olejki eteryczne koją zmysły, a depilacja przybiera formę aromaterapii. W ofercie znajdziecie różne zapachy i kolory wosku Lycon: truskawka, czekolada, wanilia, róża i lawenda.

Dlaczego Lycon jest tak unikalny?

 • Dokładnie i łagodnie usuwa całe owłosienie, nawet te najkrótsze włoski.
 • Redukuje odczuwanie bólu w porównaniu do innych metod depilacji, szczególnie w przypadku obszarów bardzo delikatnych (okolice bikini).
 • Zawiera wyjątkowe połączenie naturalnych składników o działaniu kojącym i przyspieszającym regenerację.
 • Jest przyjemny dla zmysłów dzięki szerokiej gamie olejków eterycznych zapewniających unikatowe zapachy.
Wosk Lycon – nowatorski produkt do depilacji
Depilacja woskiem Poznań

Różnorodność wosków Lycon

W zależności od upodobań klientki lub klienta, poddawanej zabiegowi okolicy, stopnia wrażliwości skóry, stworzono kilka typów depilacji woskiem Lycon:

 • Strip Wax – depilacja paskowa z użyciem wosku miękkiego,
 • Hot Wax – depilacja bezpaskowa, z użyciem wosku twardego,
 • Lycojet – depilacja bezpaskowa woskiem twardym, o cienkiej aplikacji,
 • LYCOtec – depilacja woskiem twardym, idealnym dla skóry wrażliwej i atopowej,
 • LycoDream – depilacja z użyciem wosku hybrydowego.

Wyjątkowy system depilacji Lycon może być stosowany przez kobiety i mężczyzn. Zapraszamy do Centrum Dermatologii Estetycznej Lenis w Poznaniu.

UWAGA: osoby, który nigdy wcześniej nie stosowały depilacji woskiem lub osoby używające do depilacji głownie maszynek, mogą odczuwać ból podczas pierwszych kilku zabiegów. Odczucia zależą od indywidualnych skłonności pacjenta. Przy regularnej depilacji za pomocą wosku, z każdym zabiegiem odczucie dyskomfortu jest zwykle znacznie mniejsze.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji woskiem Lycon?

 • Zarówno zbyt długie jak i zbyt krótkie włoski nie mogą zostać prawidłowo usunięte w trakcie zabiegu. Włosów zbyt krótkich nie jesteśmy w stanie usunąć, ponieważ nie przywierają wystarczająco dobrze do wosku. Natomiast zbyt długie sprawiają, że depilacja jest zdecydowanie bardziej bolesne, a włos zamiast zostać usunięty razem z cebulką łamie się u nasady. Dlatego, decydując się na woskowanie, bardzo ważne jest, abyś pamiętała o zapuszczeniu włosów do odpowiedniej długości. Rekomendowana przez nas długość wynosi od 0,4 mm do 1cm. Obserwuj swoje ciało i w zależności od szybkości wzrostu włosa zrezygnuj z maszynki i innych metod usuwania owłosienia na 7 do 14 dni przed zabiegiem, tak, aby osiągnąć pożądaną długość.
 • Ważne jest aby na kilka dni przed depilacją wykonać gruboziarnisty peeling i zadbać o nawilżenie partii ciała poddawanych zabiegowi. Wykonanie peelingu na 2–3 dni przed zabiegiem, usunie martwy naskórek co odsłoni wrośnięte włoski i pozwoli się im przebić. Zabieg wówczas będzie bardziej efektywny.
 • Warto zadbać również o nawilżenie i na 1-2 dni przed zabiegiem, proponujemy użyć balsamu lub kremu nawilżającego na odpowiednie partie ciała. W ten sposób zmniejszy się ryzyko podrażnień, czy też zerwania naskórka w trakcie zabiegu. Jednak przed samym zabiegiem nie powinno się nakładać na skórę żadnych kremów balsamów ani olejków, ponieważ wosk będzie źle przywierał.
 • Przed wyjściem z domu zwróć uwagę na swój strój oraz bieliznę. Najlepiej, żeby był luźny, przewiewny i oddychający. Obcisłe ocierający się o skórę ubrania mogą spowodować dodatkowe podrażnienia.
 • Skóra w miejscu, z którego chcesz usunąć włoski, powinna być zdrowa bez przerwanej ciągłości naskórka. Oznacza to brak jakichkolwiek otwartych ran, świeżych strupków, skaleczeń, poparzeń, rozległych siniaków czy też otarć i podrażnień skóry, które w kontakcie z woskiem mógłby się zaognić. Przeciwwskazaniem do depilacji jest również opryszczka i większość chorób skóry oraz wypryski, wysypka, czynne alergie, intensywna świeża opalenizna. Jeśli jednak na skórze występują niewielkie otarcia, strupki czy też jakiekolwiek zmiany wrodzone (np. brodawki, odstające pieprzyki itd.), przed zabiegiem poinformuj o tym kosmetologa, tak aby podczas depilacji mógł zwrócić szczególną uwagę na te miejsca.
 • Przed depilacją powinno się zrezygnować z inwazyjnych zabiegów kosmetycznych. Nie należy się również intensywnie opalać ani stosować kremów złuszczających z kwasami owocowymi, retinolem czy też poddawać się zabiegom z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej.
 • Planując zabieg należy wziąć pod uwagę, że nigdy nie da się dokładnie przewidzieć jak długo będzie utrzymywać się podrażnienie skóry po zabiegu. W tym czasie należy używać delikatnych substancji myjących oraz produktów nawilżająco-kojących. Przeważnie są to od 1 do 3 dni, podczas których nie należy planować zabiegów z udziałem wysokiej temperatury, jak na przykład sauna, gorąca kąpiel, solarium. Do momentu zniknięcia zaczerwienienia, nie poleca się także wizyt na basenie, kąpieli słonecznych oraz ćwiczeń gimnastycznych. Weź to pod uwagę i zaplanuj depilację z wyprzedzeniem, szczególnie jeżeli jest to Twój pierwszy zabieg.
 • Zapytaj naszego eksperta o wszelkie szczegóły dotyczące zabiegu oraz tego w jaki sposób należy dbać o skórę przed, po oraz między zabiegami.

Sprawdź cennik

ZabiegCena
DEPILACJA BEZPASKOWA – SYSTEM LYCON HOT WAX
Idelany do małych okolic
Górna warga40 zł
Broda40 zł
Baki40 zł
Brwi40 zł
Bikini klasyczne90 zł
Bikini french110 zł
Bikini brazylijskie140 zł
Pachy60 zł
DEPILACJA PASKOWA – SYSTEM LYCON STRIP WAX
Łydki80 zł
Uda100 zł
Całe nogi160 zł
Pośladki70 zł
Przedramiona60 zł
Ramiona60 zł
Całe ręce90 zł
Klatka piersiowa90 zł
Plecy150 zł
Brzuch80 zł
Kark50 zł

Może zainteresować Cię również: