Mezoterapia igłowa – zwiększenie elastyczności skóry, dogłębne nawilżenie

Skóra starzeje się szybciej jeśli brakuje jej odpowiednich witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Zabieg mezoterapii igłowej polega na ostrzykiwaniu określonych partii twarzy lub ciała indywidualnie dostosowanymi preparatami odżywczymi. Metoda pozwala na wprowadzenie substancji aktywnych takich jak  kwas hialuronowy, sole mineralne, witaminy, krzemionka organiczna, które wpływają na proces przebudowy skóry stymulując komórki do regeneracji.

Mezoterapia igłowa Poznań

Jak działa zabieg mezoterapii igłowej?

Kuracja ma na celu widoczną poprawę jakości skóry oraz działanie profilaktyczne, opóźniające powstawanie przedwczesnych zmarszczek, aby cera jak najdłużej była w dobrej kondycji. Specjalnie przygotowane koktajle anti-aging dają widoczny efekt zwiększenia napięcia i ujędrnienia. Po serii zabiegów mezoterapii, skóra staje się pełna blasku, zmarszczki ulegają spłyceniu, następuje poprawa mikrokrążenia – cera wygląda znacznie młodziej, a efekty są bardzo naturalne.

Twoja skóra po zabiegu będzie:

 • odmłodzona i ujędrniona – zmniejszą się płytsze zmarszczki oraz zwiotczenia,
 • nawilżona i odżywiona przez uzupełnienie witamin oraz minerałów,
 • rozjaśniona i rozświetlona, a jej koloryt zostanie wyrównany.

Zalety kuracji:

 • poprawa kondycji skóry zauważalna już od pierwszego zabiegu,
 • indywidualne podejście – preparat dobrany w zależności od potrzeb cery, problemu i oczekiwań pacjenta,
 • wielokierunkowe działanie poprzez zastosowanie różnych substancji aktywnych,
 • duża skuteczność zabiegów,
 • krótki czas gojenia – około kilku dni,
 • bezpieczeństwo dzięki stosowaniu wyłącznie certyfikowanych preparatów iniekcyjnych.

Efekty mezoterapii igłowej:

 • Intensywne nawilżenie – kluczowy składnik koktajli przeznaczonych do mezoterapii to nieusieciowany kwas hialuronowy, którego najważniejszą funkcją jest nawilżanie i przywracanie równowagi wodnej w skórze.
 • Działanie anti-aging i rewitalizacja – zawarte w koktajlach do mezoterapii składniki np. witaminy, koenzymy, minerały, przyczyniają się do wyraźnej poprawy jakości skóry, wygładzenia drobnych zmarszczek, wyrównania kolorytu i zwiększenia jej napięcia.
 • Przeciwdziałanie procesom starzenia się skóry – mezoterapia igłowa to znakomita ochrona antyoksydacyjna, dzięki zawartych w preparatach antyoksydantom zwalczającym wolne rodniki, skóra dłużej zatrzymuje młodość.
 • Rozjaśnienie cery – zabieg mezoterapii rozjaśnia przebarwienia, wzmacnia też naczynia krwionośne, działa tonizująco i poprawia mikrokrążenie, dzięki czemu skóra wygląda zdrowiej i bardziej świeżo.

Mezoterapia okolicy oczu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który z powodzeniem stosujemy w obrębie skóry twarzy, szyi, czy dekoltu. Jest to również niezawodny sposób na rewitalizację delikatnej skóry wokół oczu. Zabieg stosowany jest w przypadku charakterystycznych dla tej delikatnej okolicy problemów, takich jak suchość skóry, zmarszczki mimiczne, opuchnięcia, czy też cienie pod oczami. W efekcie możesz cieszyć się młodym i pełnym blasku spojrzeniem.

Poznaj również mezoterapię mikroigłową

Mezoterapia Fillmed – głębokie i długotrwałe nawilżanie, kompleksowe odmładzanie

To innowacja od Laboratorium Fillmed – unikatowy, skondensowany zastrzyk odmładzający oraz nawilżający dla Twojej skóry uzyskany dzięki połączeniu dwóch doskonałych produktów:

 • Kompleksu ponad 50 składników rewitalizujących skórę: witamin, kwasów nukleinowych, aminokwasów, minerałów, koenzymów, antyoksydantów oraz kwasu hialuronowego.
 • Nieusieciowanego kwasu hialuronowego o gęstości 18 mg/ml połączonego z glicerolem, zapewniającego głębokie nawilżenie od wewnątrz. To ultra hydralifting, mikrowypełnienie, przywrócenie gęstości i wyjątkowo silne nawilżenie skóry.

Ta unikatowa mezoterapia zapewnia skórze wszystko, czego potrzebuje:

 • głębokie i długotrwałe nawilżenie,
 • ujędrnienie,
 • rozświetlenie,
 • wygładzenie powierzchownych zmarszczek,
 • zmniejszenie porów.

Przebieg kuracji

Efekty widać już po pierwszym zabiegu, jednak dla uzyskania bardziej spektakularnych rezultatów zalecamy wykonanie 3 zabiegów w odstępach miesięcznych. By utrzymać efekt nawilżenia i wygładzenia skóry, zabieg wystarczy powtarzać raz na 6 miesięcy.

Sztandarowy zabieg do mezoterapii laboratorium Fillmed – rewitalizacja, dogłębne nawilżanie

Bogaty koktajl anti-aging oparty jest na związkach biologicznych niezbędnych naszej skórze do młodego wyglądu. Składniki działają na wielu poziomach dbając kompleksowo o wygląd cery. To preparat idealny do zabiegów na twarz, szyję, dekolt oraz dłonie.
Korzyścią z zabiegu jest naturalna poprawa wyglądu skóry, którą widać stopniowo z zabiegu na zabieg. Cera nabiera blasku, staje się gładsza i jędrniejsza. Następuje również zwężenie porów oraz wygładzenie powierzchownych zmarszczek. Biologiczne składniki odżywcze i nawilżające zapewniają prawidłowe funkcjonowanie skóry i opóźniają jej starzenie stanowiąc znakomitą profilaktykę anti-aging.

Składniki aktywne:

Bogaty koktajl anti-aging oparty jest na związkach biologicznych niezbędnych naszej skórze do młodego wyglądu. Składniki działają na wielu poziomach dbając kompleksowo o wygląd cery. To preparat idealny do zabiegów na twarz, szyję, dekolt oraz dłonie.

Korzyścią z zabiegu jest naturalna poprawa wyglądu skóry, którą widać stopniowo z zabiegu na zabieg. Cera nabiera blasku, staje się gładsza i jędrniejsza. Następuje również zwężenie porów oraz wygładzenie powierzchownych zmarszczek. Biologiczne składniki odżywcze i nawilżające zapewniają prawidłowe funkcjonowanie skóry i opóźniają jej starzenie stanowiąc znakomitą profilaktykę anti-aging.

Składniki aktywne:

 • kwas hialuronowy – naturalny składnik w skórze, zapewnia je doskonałe nawilżenie, elastyczność oraz zdrowy koloryt,
 • 13 witamin – kompleks witamin zapewnia skórze prawidłowe odżywienie i młody wygląd,
 • 5 kwasów nukleinowych – czynniki przyspieszające odnowę komórkową, odżywiające i nawilżające skórę,
 • 23 aminokwasy – to składniki niezbędne do produkcji białek m.in. kolagenu i elastyny, co dodaje skórze jędrności,
 • 6 składników mineralnych – potrzebne do zdrowego funkcjonowania skóry,
 • 6 koenzymów – przyspieszają regenerację i odbudowę komórek,
 • 2 czynniki redukujące – antyoksydanty chroniące komórki przed uszkodzeniami.

Przebieg kuracji:

Faza uderzeniowa: 3 sesje w odstępach co 15 dni + 2 sesje w odstępie 1 miesiąca.
Faza podtrzymująca efekty: 1 zabieg co 3 miesiące lub co najmniej dwa razy w roku co 6 miesięcy.

Mezoterapia Fillmed – lifting przez nawilżanie

 • Przywraca gęstość i głęboko nawilża wszystkie warstwy skóry.
 • Daje naturalne i długotrwale efekty.

Czym jest nawilżająca mezoterapia Fillmed?

To idealne rozwiązanie dla osób ze skóra dojrzałą i odwodnioną. Do zabiegu używana jest ampułkostrzykawka z kwasem hialuronowym o gęstości 18 mg/ml i glicerolem, dzięki czemu uzyskujemy efekt spłycenia zmarszczek i poprawę gęstości skóry. Po zabiegu podnosimy poziom nawilżenia w głębszych warstwach skóry, przez co działamy profilaktycznie i przeciwdziałamy powstaniu nowych zmarszczek. Efektami mezoterapii z zastosowaniem nieusieciowanego kwasu hialuronowego i glicerolu jest przede wszystkim korekcja zmarszczek powierzchniowych i zwiększenie elastyczności skóry.

Twoja skóra po zabiegu będzie:

 • gładka, promienna, dobrze nawilżona,
 • odmłodzona dzięki wygładzeniu płytkich zmarszczek,
 • ujędrniona i lepiej napięta – ultra hydralifting.

Przebieg kuracji

Efekty widać już po pierwszym zabiegu, jednak dla uzyskania bardziej spektakularnych rezultatów zalecamy wykonanie 3 zabiegów w odstępach miesięcznych. By utrzymać efekt nawilżenia i wygładzenia skóry, zabieg wystarczy powtarzać raz na 6 miesięcy.

Mezoterapia Neauvia

 • Intensywne nawilżanie skóry.
 • Kompleksowe odświeżanie.

Czym jest Neauvia?

Kwas hialuronowy to naturalny składnik naszej skóry odpowiedzialny za nawilżenie, jednak z wiekiem mamy go coraz mniej. Dzięki mezoterapii igłowej anti-aging Neauvia dostarczymy więcej kwasu hialuronowego do głębszych warstw skóry. Efektem zabiegu będzie głębokie i długotrwałe nawilżenie, spłycenie zmarszczek, poprawa jędrności i elastyczności. Skóra nabiera blasku, świeżości, gładkości oraz sprężystości.  Preparat zawiera także hydroksyapatyt wapnia, który pobudza skórę do produkcji kolagenu zwiększając skuteczność terapii.  Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, ale dla uzyskania spektakularnych rezultatów należy wykonać kilka zabiegów. Zabiegi Neauvia doskonale działają na skórę twarzy, szyi, dekoltu i dłoni oraz na wrażliwy obszar ust i oczu.

Kiedy warto zastosować mezoterapię igłową Neauvia?

 • Jeśli masz drobne zmarszczki.
 • Skóra jest wiotka i przesuszona, potrzebuje dogłębnego nawilżania.
 • Jeśli chcesz podtrzymać efekty innych zabiegów medycyny estetycznej.
 • Twoja skóra zmieniła się pod wpływem zbyt intensywnego opalania.

Przebieg kuracji

Faza uderzeniowa: zwykle 4 zabiegi w odstępach 4 tygodni.
Faza podtrzymująca: 2 razy w roku co 6 miesięcy.

Wampirzy lifting – osocze bogatopłytkowe, fibryna bogatopłytkowa

Terapia osoczem bogatopłytkowym (PRP) zwana również wampirzym liftingiem, to sposób na rewitalizację skóry, przywrócenie jej naturalnego blasku, witalności oraz jędrności. Zabieg ceniony jest przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo, spektakularne efekty, a ponadto  można go wykonywać u osób ze skłonnością do alergii. Po kuracji, zmarszczki zostają wygładzone, cera staje się bardziej jędrna i sprężysta. Terapia jest również z powodzeniem stosowana w przypadku wypadania włosów – powoduje zahamowanie tego procesu, poprawę ich ogólnej kondycji oraz gęstości.

Zobacz więcej

Częstotliwość wykonywania zabiegów

Faza uderzeniowa obejmuje zwykle 3 zabiegi wykonywane co 2 tygodnie, następnie zaleca się przeprowadzenie dwóch kolejnych sesji w odstępach miesięcznych.
Po wykonaniu serii zabiegów mezoterapii igłowej efekty utrzymują się nawet przez dwa, trzy lata. Warunkiem jest jednak właściwa pielęgnacja skóry. Warto także raz na 3 miesiące wykonać zabieg podtrzymujący.

Po zabiegu

Kurację można przeprowadzać o każdej porze roku.   Skóra po zabiegu jest zaczerwieniona, może wystąpić niewielki obrzęk, drobne siniaki oraz wyczuwalne niewielkie grudki. Objawy te ustępują zazwyczaj po ok. 2-5 dniach. Bezpośrednio po zabiegu nie zaleca się nakładania makijażu (co najmniej 24 godziny). Nie należy korzystać z sauny, solarium, basenu oraz ćwiczyć intensywnie przez okres do 5 dni. Zalecane jest unikanie bezpośredniej ekspozycji na promieniowanie UV oraz stosowanie kremów z filtrem SPF 50 + do czasu wygojenia się skóry.

Podstawowe przeciwwskazania do mezoterapii igłowej

 • ciąża i okres karmienia,
 • nadwrażliwość na składniki stosowanego preparatu,
 • niewyrównana cukrzyca,
 • choroby bakteryjne, wirusowe, grzybicze skóry oraz wszelkie stany zapalne,
 • skóra źle tolerująca iniekcje (skóra naczyniowa – ryzyko powstania zwłóknień),
 • choroba nowotworowa,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • choroby skóry np. łuszczyca,
 • nie należy zażywać niesteroidowych leków przeciwzapalnych np. aspiryny, polopiryny oraz leków przeciwkrzepliwych, przynajmniej na siedem dni przed planowanym zabiegiem.

Sprawdź cennik

ZabiegCena
NCTF 135-HA Fillmed by Filorga 3 ml600 zł
RRS Hyalift 75 Proactive 5 ml600 zł
RRS Eyes 1,5 ml400 zł
Pluryal Silk 2 ml1100 zł
M-HA18 Fillmed by Filorga 1 ml700 zł
Hydra Booster Fillmed by Filorga 4 ml1100 zł
Lift Booster Fillmed by Filorga 4 ml (odżywienie i lifting)1200 zł
Neauvia Organic Hydro Deluxe 2,5 ml850 zł