Kwas hialuronowy – powiększanie i modelowanie ust

Kwas hialuronowy – nawilżone, odświeżone i subtelnie powiększone usta

Najbezpieczniejszym sposobem modelowania kształtu ust są preparaty zawierające stabilizowany kwas hialuronowy zwane wypełniaczami . Kwas hialuronowy to substancja naturalna, która występuje również w organizmie człowieka. Od niego w dużej mierze zależy stan naszej skóry, jej jędrność, gładkość oraz stopień odporności na działanie czynników atmosferycznych Najważniejszą jego funkcją jest wiązanie i magazynowanie wody w tkance. W dermatologii estetycznej od lat z ogromnym powodzeniem stosowany jest do wypełniania zmarszczek i bruzd oraz modelowania i powiększania ust. Modelując usta można nie tylko powiększyć ich objętość, ale również skorygować ich kontur, czy też podnieść opadające kąciki ust nadające twarzy smutny wygląd. Jeżeli usta są niesymetryczne, to zabieg je wyrównuje.

Powiększanie ust Poznań

Zabiegi na bazie kwasu hialuronowego poprawiają elastyczność i sprężystość skóry wokół ust, same natomiast wargi stają się gładkie, jędrne i doskonale nawilżone. Jest wiec doskonałym zabiegiem zarówno dla osób młodych, które nie są usatysfakcjonowane wielkością swoich ust lub ich konturem, jaki i dla starszych kobiet, u których zaczęły pojawiać się w tych okolicach zmarszczki lub w wyniku upływającego czasu opadły kąciki. Stanowi również doskonałą profilaktykę przeciwstarzeniową.

Na czym polega zabieg korekcji?

Po zebraniu dokładnego wywiadu dotyczącego stanu zdrowia lekarz omawia z Pacjentem jego oczekiwania oraz możliwe do uzyskania rezultaty. Osobom mającym skłonność do opryszczki przed wykonaniem zabiegu lekarz może zalecić przyjmowanie leków przeciwwirusowych. Ważne jest, aby wykonując modelowanie ust sugerować się ich naturalnym wyglądem. Powinna to być delikatna, upiększająca zmiana, dlatego zdecydowanie należy unikać nienaturalnych i przerysowanych efektów. Aby zwiększyć komfort zabiegu stosowane jest miejscowe znieczulenie. Następnie za pomocą specjalistycznej ampułko-strzykawki i bardzo cienkiej igły preparat w postaci żelu wstrzykiwany jest przez lekarza w czerwień wargową lub na granicy skóry i czerwieni – efekty widoczne są od razu. Żeby jednolicie rozprowadzić preparat po całej powierzchni, po jego zaaplikowaniu miejsca nakłuć są delikatnie masowane.

Po zabiegu przez kilka dni można stosować leki przeciwzapalne i zmniejszające obrzęk oraz smarować usta maścią z witaminą K, która minimalizuje możliwość wystąpienia siniaczków. Na co najmniej 3 dni przed zabiegiem nie należy zażywać aspiryny oraz niesteroidowych leków przeciwzapalnych. W dniu zabiegu oraz kilka dni po należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego oraz nie wystawiać ust na promieniowane słoneczne oraz ciepło.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Preparat wchłania się stopniowo, a efekt zabiegu utrzymuje się najczęściej od 6 do 9 miesięcy. Czas utrzymywania zależy między innymi od wieku, rodzaju skóry oraz trybu życia (palenie papierosów oraz nadmierne wystawianie skóry na słońce i promieniowanie UV może skrócić czas działania). Warto również pamiętać, że nawet wówczas, gdy preparat wchłonie się całkowicie, skóra będzie w lepszej kondycji niż przed zabiegiem. Dzięki silnym właściwościom nawilżającym kwasu hialuronowego będzie bardziej elastyczna i napięta.

Czego można się spodziewać tuż po wykonaniu zabiegu?

Bezpośrednio po wstrzyknięciu preparatu pojawia się lekkie zaczerwienienie, obrzęk, bolesność, a miejscach ukłuć mogą pojawić się siniaczki. Usta są okolicą bardzo wrażliwą, dlatego objawy takie mogą utrzymywać się kilka dni. Można je ukryć przy pomocy codziennego makijażu.

Powiększanie i modelowanie ust

Zobacz podstawowe przeciwwskazania do wykonania zabiegu

 • ciąża i okres laktacji,
 • nadwrażliwość na emlę, lidokainę lub inne środki miejscowo znieczulające,
 • nowotwory,
 • stany infekcyjne,
 • stan zapalny w miejscu planowanego podania preparatu,
 • skłonność do bliznowców,
 • stwierdzona nadwrażliwość na kwas hialuronowy,
 • trądzik, opryszczka, stany zapalne w miejscu wstrzyknięcia (w miejscu planowanego podania preparatu),
 • bielactwo lub łuszczyca,
 • niewyrównana cukrzyca,
 • epilepsja, porfiria,
 • choroby alergiczne,
 • trwałe lub półtrwałe wypełniacze,
 • zabiegi medycyny estetycznej np. zabiegi laserowe, głębokie peelingi, mezoterapia mikroigłowa, dermabrazja (podany w tę samą okolicę) – należy odczekać min. 3 tygodnie,
 • choroby wynikające z autoagresji,
 • aparat ortodontyczny,
 • planowane zabiegi z zakresu chirurgii szczękowej.

Sprawdź cennik

ZabiegCena
Art Filler Fine Lines Fillmed by Filorga 1 ml (zmarszczki palacza, dolina łez, okolica oczu)1050 zł
Art Filler Universal Fillmed by Filorga 1,2 ml ( bruzdy nosowo-wargowe, linie marionetki, zmarszczki palacza, usta)1050 zł
Art Filler Volume Fillmed by Filorga 1,2 ml (bruzdy nosowo-wargowe, lifting konturów twarzy, policzki)1200 zł
Art Filler Lips Fillmed by Filorga 1 ml (zmarszczki palacza, usta)1050 zł
Art Filler Soft Lips Fillmed by Filorga 1 ml (zmarszczki palacza, kurze łapki, usta)1050 zł
Neauvia Organic Stimulate 1 ml1100 zł
Neauvia Organic Flux 1 ml1050 zł
Neauvia Organic Intense Rheology 1 ml1050 zł
Neauvia Organic Intense Lips 1 ml1050 zł
Neauvia Organic Intense 1 ml1050 zł