Hair filler –
terapia peptydowa włosów

Terapia peptydowa – sposób na piękne włosy

Za sprawą innowacyjnej terapii peptydowej znowu będzie można cieszyć się zdrowymi i gęstymi włosami. To przełomowa, innowacyjna receptura, która hamuje ich wypadanie i stymuluje ponowny wzrost. Nie bez przyczyny zabieg jest doceniany zarówno przez lekarzy jak i pacjentów. Co ważne, z terapii mogą korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. 

Innowacyjna formuła

Ponad 10 lat zajęło opracowanie formuły, która skutecznie przeciwdziała wypadaniu włosów i zapewnia ich zwiększony wzrost. Hair filler łączy w sobie peptydy oraz kwas hialuronowy. Staranna kompozycja substancji aktywnych przynosi znakomite efekty kuracji. Istotną rolę odgrywa również zastosowanie technologii przedłużonego uwalniania substancji aktywnych, które wykazują działanie nawet po 2 tygodniach od wykonania zabiegu. Peptydy wnikają w skórę, po czym naśladują działanie obecnych w organizmie człowieka substancji, które są odpowiedzialne za procesy komórkowe związane ze wzrostem włosów. Peptydy zawarte w preparacie, działają wielokierunkowo. Niektóre z nich są odpowiedzialne za poprawę ukrwienia i odżywienie tkanek, inne hamują negatywny wpływ mikrośrodowiska na wzrost włosów. Kompozycja złożona z kilku peptydów zapewnia więc działanie kompleksowe.

Przebieg zabiegu

Lekarz przeprowadza iniekcje w powierzchniowe warstwy skóry właściwej głowy, za pomocą bardzo cienkiej igły. Zabieg charakteryzuje się niewielką bolesnością, delikatne wkłucia nie sprawiają dużego dyskomfortu, natomiast sam moment wprowadzania preparatu nie jest odczuwalny jako bolesny.

Czas trwania zabiegu wynosi ok. 20-30 min. Po aplikacji preparatu do terapii peptydowej, nie występują nieprzyjemne efekty uboczne. Jedyną niedogodnością mogą być niewielkie zgrubienia albo lekkie swędzenie w miejscu podania preparatu. Jednak objawy te znikają w ciągu zaledwie 1 doby.

Efekty

Pierwsze efekty zauważalne są już po 2 tygodniach terapii, kiedy to wypadanie włosów ulega zauważalnemu zahamowaniu. Zadaniem kolejnych zabiegów jest stymulacja odrastania nowych włosów. Dzięki pobudzeniu krążenia, rewitalizacji mieszków włosowych i odżywieniu skóry, następuje ich zagęszczenie i pogrubienie. Kuracja peptydowa się z 4 zabiegów, które odbywają się co 2 tygodnie. Dla uzyskania jak najlepszych efektów, po 6 miesiącach od zakończenia terapii, zalecane jest wykonanie zabiegu przypominającego.

Dla kogo?

Terapia peptydowa może być stosowana w przypadku problemów z włosami o różnym podłożu i nasileniu. Rekomendowana jest osobom borykającym się z łysieniem androgenowym, ale także wypadaniem włosów spowodowanym m.in. przez stres, nieodpowiednią dietę albo niewłaściwą pielęgnację skóry głowy. To doskonały sposób na przyspieszenie wzrostu włosów oraz na ich zagęszczenie. Hair filler jest również wykorzystywany u osób po przeszczepie włosów celem ich wzmocnienia. Co ważne, z kuracji mogą skorzystać zarówno kobiety jak i mężczyźni. We wszystkich wymienionych przypadkach doskonale sprawdza się specjalna formuła kilku peptydów oraz kwasu hialuronowego.

Przeciwwskazania

  • ciąża i okres karmienia,
  • choroba nowotworowa,
  • wiek poniżej 18 roku życia,
  • stan zapalny, infekcja albo otwarta rana okolic skóry głowy,
  • uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu,
  • przyjmowanie leków immunosupresyjnych lub sterydów,
  • choroba autoimmunologiczna, niewyrównana cukrzyca,
  • spożywanie alkoholu (w trakcie terapii należy zrezygnować ze spożywania napojów alkoholowych).

Sprawdź cennik

ZabiegCena
Dr Cyj Hair Filler 1 ml800 zł
Osocze bogatopłytkowe800 zł
Fibryna bogatopłytkowa900 zł
Fibryna bogatopłytkowa z osoczem1200 zł