Oczyszczanie manualne

Na czym polega zabieg?

Oczyszczanie manualne to jeden z podstawowych zabiegów przeprowadzanych w gabinetach kosmetycznych. Przeznaczony jest dla cer bardzo mocno zanieczyszczonych, kiedy oczyszczanie twarzy peelingiem kawitacyjnym lub innymi metodami nie jest wystarczające. Oczyszczanie manualne polega na ręcznym usunięciu zalegających zaskórników, łoju, krostek i prosaków.

Efekt oczyszczonej skóry jest widoczny zaraz po zabiegu. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej pielęgnacji po manualnym oczyszczaniu, Twoja skóra będzie czysta, świeża, matowa.

Efekty po zabiegach oczyszczania manualnego:

 • skóra czysta bez zaskórników i krostek,
 • zmniejszone świecenie się skóry przez regulację pracy gruczołów łojowych
 • zmniejszenie ilości stanów zapalnych,
 • złagodzenie trądziku.

Przebieg zabiegu

Przed rozpoczęciem właściwego oczyszczania manualnego kosmetolog dokładnie  zmywa makijaż i tonizuje skórę. Następnie przeprowadzany jest peeling dobrany do cery i nakładana maska rozpulchniająca. Zastosowanie ciepłej pary rozmiękcza skórę, dzięki czemu zanieczyszczenia szybciej będzie można usunąć. Po zmyciu maski i zdezynfekowaniu skóry, kosmetolog przechodzi do manualnego oczyszczania. Jest to moment  nieco bolesny, dlatego wymaga wprawy i dobrych umiejętności. Po usunięciu zanieczyszczeń i ponownej dezynfekcji, nakładana jest kojąca maska o działaniu antybakteryjnym.

Oczyszczaniu można poddać skórę twarzy, dekoltu czy pleców. Zabieg musi być wykonany profesjonalnie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i higieny, dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiedni salon kosmetyczny. Manualne oczyszczanie twarzy lub innych części ciała może być stosowane jako kuracja pomocnicza przy leczeniu dermatologicznym.

Postępowanie po zabiegu

Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, dlatego najlepiej oczyszczanie zaplanować na weekend lub w inny dzień w którym nie idziemy do pracy. Podrażnienia zagoją się w ciągu najbliższych kilku dni. Zalecana jest wówczas szczególna higiena i nie nadużywanie makijażu. Skórę należy myć wyłącznie delikatnymi środkami myjącymi i stosować delikatnie działające kosmetyki. Do momentu całkowitego wygojenia się wszystkich zmian, należy unikać słońca oraz zbyt niskiej i wysokiej temperatury (np. sauna, solarium, silny mróz) oraz stosować kremy z wysokimi filtrami przed każdym wyjściem z domu. Przez 48 godzin musimy zrezygnować  z basenu, hydromasażu, a także innych wodnych atrakcji. W przypadku bardzo dużej liczby zanieczyszczeń, po tygodniu od zabiegu polecana jest kolejna wizyta na której kosmetlog oceni stan skóry po ostatnim oczyszczaniu i w razie potrzeby przeprowadzi kolejne.

Podstawowe przeciwwskazania

 • ciąża oraz okres karmienia piersią,
 • duża ilość stanów zapalnych,
 • zakażenia skóry: bakteryjne, wirusowe oraz grzybicze,
 • stany alergiczne,
 • tendencja do powstawania bliznowców,
 • trądzik różowaty,
 • skóra naczyniowa,
 • nadżerki oraz wszelkie uszkodzenia i  stany zapalne skóry.

Sprawdź cennik

ZabiegCena
AquaPure – hydropeeling próżniowy – twarz380 zł
AquaPure – hydropeeling próżniowy – plecy400 zł – 590 zł
Peeling kawitacyjny (ampułka i maska algowa w cenie) – twarz180 zł
Oczyszczanie manualne (peeling kawitacyjny, sonoforeza z ampułką, maska algowa w cenie) – twarz270 zł
Oczyszanie manualne (peeling kawitacyjny, sonoforeza z ampułką, maska algowa w cenie) – plecy250 zł – 300 zł
Oczyszczanie manualne połączone ze specjalistycznym zabiegiem DermaQuest dynia terapeutyczna – twarz380 zł