Terapia depigmentacyjna –
Dermamelan

Jak działa Dermamelan?

Dermamelan to preparat najnowszej generacji charakteryzujący się silnym działaniem depigmentacyjnym. Kuracja z jego wykorzystaniem zapewnia bardzo skuteczną redukcję przebarwień, a także przywraca skórze blask i gładkość. Program terapii jest indywidualnie dostosowywany do potrzeb pacjenta oraz fototypu jego skóry. Działanie Dermamelanu bazuje na wykorzystaniu substancji hamujących tyrozynazę, która jest kluczowym enzymem biorącym udział w procesie formowania melaniny.

Właściwości kuracji Dermamelan

  • Kuracja Dermamelanem należy do najskuteczniejszych kuracji redukujących przebarwienia i zapewnia znacznie lepsze rezultaty niż inne, dostępne na rynku terapie depigmentacyjne.
  • Dermamelan zawiera czynniki rozjaśniające, które charakteryzują się natychmiastowym działaniem.
  • Jest bardzo skuteczna w terapii przebarwień hormonalnych, zwłaszcza typu melasma.
  • Terapia Dermamelanem odznacza się również wysoką skutecznością w przypadku małych, specyficznych plam, takich jak znamiona barwnikowe, przebarwienia posłoneczne czy piegi.
  • Jest odpowiednia dla każdego fototypu i rodzaju skóry.
  • Powoduje zwężenie porów i zmniejszenie wydzielania łoju.
  • Stymuluje odnowę kolagenu.

Rezultaty

Stan skóry ulega znacznej poprawie już w tydzień po rozpoczęciu kuracji. Szybkość leczenia uzależniona jest od typu skóry. W przypadku ciemnej skóry (fototyp IV i V) plamy znikają już po 8-10 dniach. Natomiast u osób o jasnych karnacjach (fototyp I, II), a także u pacjentów posiadających fototyp III, czyli blondynów i szatynów o jasnych oczach, znaczne zmniejszenie przebarwień następuje pomiędzy 8 a 21 dniem.

Stopień znikania przebarwień

W 99% przypadków intensywność zabarwienia przebarwień ulega redukcji do 95%.

Zasady kuracji

Podczas pierwszej wizyty pacjent jest informowany o zasadach działania preparatu oraz etapach zabiegu. Po zabiegu wykonanym w naszej klinice, terapia kontynuowana jest już w warunkach domowych. Pod żadnym pozorem nie może zostać ona przerwana przed upływem ściśle określonego terminu. W przeciwnym razie, przebarwienia mogą się znowu pojawić na skórze, ponieważ terapia z wykorzystaniem preparatu Dermamelan nie likwiduje skłonności do hiperpigmentacji, a jedynie ją przerywa. W trakcie kuracji nie można również stosować żadnych innych środków złuszczających lub rozjaśniających, które mogą zakłócić osiągnięcie planowanych efektów terapeutycznych. Po wykonaniu zabiegu zaleca się wizytę kontrolną,  podczas której omawiany jest dalszy plan leczenia.

Przebieg zabiegu

Kluczowym etapem zabiegu jest nałożenie na skórę maski Dermamelan, przypominającej kolorem bardzo ciemny fluid. Pacjent z nałożoną na twarz maską udaje się do domu. W zależności od fototypu skóry, lekarz ustala dokładny czas zmycia preparatu (najczęściej 5-8 godzin od jego nałożenia). Wykonanie zabiegu zaleca się w godzinach popołudniowych lub w dniu wolnym od pracy oraz innych obowiązków.

Kuracja domowa - krem Dermamelan Treatment

Kuracja domowa bazuje na wykorzystaniu kremu, którego zadaniem jest podtrzymywanie efektu działania zabiegu. Preparat wspomaga usuwanie przebarwień, a także zamyka pory, reguluje wydzielanie łoju i zapobiega hiperpigmentacji. Jednym ze składników kremu jest wysoki filtr przeciwsłoneczny, który skutecznie chroni skórę w trakcie trwania terapii rozjaśniającej przebarwienia przed szkodliwym promieniowaniem UV. Stosowanie kremu Dermamelan Treatment jest ściśle określone przez lekarza.

Krem nawilżający i odżywiający skórę.

Uzupełnieniem kuracji jest krem intensywnie odżywiający i nawilżający skórę. Dzięki niemu cera jest bardziej gładka, elastyczna i mniej podrażniona.

Skóra po zabiegu

W trakcie dwóch pierwszych dni od wykonania zabiegu, a także w przypadku cer wrażliwych, skóra może być bardzo zaczerwieniona. Nie należy się tym niepokoić, ponieważ jest to reakcja jak najbardziej prawidłowa. Pacjent może zaobserwować również uczucie silnego pieczenia oraz napięcia. W celu obniżenia tego dyskomfortu można zwiększyć częstotliwość aplikacji kremu nawilżającego. Codziennie rano oraz przed każdym wyjściem z domu powinno się stosować krem z wysokim filtrem słonecznym, a także regularnie uzupełniać jego aplikację.

Użycie, wskazania, przeciwwskazania

Dokładniej o użyciu, wskazaniach, przeciwwskazaniach i ewentualnych działaniach niepożądanych związanych z kuracją preparatem Dermamelan mogą Państwo porozmawiać z lekarzem.

Sprawdź cennik

ZabiegCena
Dermamelan (zabieg lekarski + zestaw kremów + wizyta kontrolna)1700 zł
Dermamelan Treatment – krem do kontynuacji terapii 30 g660 zł