Dermamelan, Cosmelan – terapie depigmentacyjne

Cosmelan Poznań

Jak działa Dermamelan, Cosmelan?

Dermamelan, Cosmelan to preparat najnowszej generacji charakteryzujący się silnym działaniem depigmentacyjnym. Kuracja z jego wykorzystaniem zapewnia bardzo skuteczną redukcję plam barwinkowych, a także przywraca skórze blask oraz gładkość. Program terapii jest indywidualnie dostosowywany do potrzeb pacjenta oraz fototypu jego skóry. Działanie Dermamelanu, Cosmelanu bazuje na wykorzystaniu substancji hamujących tyrozynazę, która jest kluczowym enzymem biorącym udział w procesie formowania melaniny.

Właściwości

  • Kuracja Dermamelanem, Cosmelanem należy do najskuteczniejszych kuracji wybielających i zapewnia znacznie lepsze rezultaty niż inne, dostępne na rynku kuracje depigmentacyjne.
  • Dermamelan, Cosmelan zawiera czynniki rozjaśniające, które charakteryzują się natychmiastowym działaniem.
  • Tego typu kuracja jest bardzo skuteczna w terapii przebarwień hormonalnych, zwłaszcza typu melasma, chloasma.
  • Terapia Dermamelanem, Cosmelanem odznacza się wysoką skutecznością w przypadku małych, specyficznych plam, takich jak znamiona barwnikowe, przebarwienia posłoneczne czy piegi.
  • Kuracja jest odpowiednia dla każdego fototypu i rodzaju skóry.
  • Powoduje zwężenie porów i zmniejszenie wydzielania łoju.
  • Stymuluje odnowę kolagenu.

cosmelanRezultaty

Stan skóry ulega znacznej poprawie już w tydzień po rozpoczęciu kuracji. Szybkość leczenia uzależniona jest od typu skóry. W przypadku ciemnej skóry (fototyp IV i V) plamy znikają już po 8-10 dniach. Natomiast u osób o jasnych karnacjach (fototyp I, II), a także u pacjentów posiadających fototyp III, czyli blondynów i szatynów o jasnych oczach, zanik plam następuje pomiędzy 8 a 21 dniem.

Stopień znikania plam

W 99% przypadków intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o 95%.

Zasady kuracji

Podczas pierwszej wizyty pacjent jest informowany o zasadach działania preparatu oraz etapach zabiegu. Po zabiegu wykonanym w naszej klinice, terapia kontynuowana jest już w warunkach domowych. Pod żadnym pozorem nie może zostać ona przerwana przed upływem ściśle określonego terminu. W przeciwnym razie, przebarwienia mogą się znowu pojawić na skórze, ponieważ terapia z wykorzystaniem preparatu Dermamelan, Cosmelan nie likwiduje skłonności do hiperpigmentacji, a jedynie ją przerywa. W trakcie kuracji nie można również stosować żadnych innych środków złuszczających lub wybielających, które mogą zakłócić osiągnięcie planowanych efektów terapeutycznych. Wizyty kontrolne zalecane są 8, 15 oraz 30 dni po wykonaniu zabiegu.

Przebieg zabiegu

Po usunięciu makijażu lekarz stosuje płyn odtłuszczający, który ma działanie oczyszczające i odtłuszczające. Dzięki niemu usuwane są też martwe komórki z powierzchni skóry i zwiększa się penetracja aktywnego preparatu Dermamelan, Cosmmelan. Kolejną fazę zabiegu stanowi nałożenie preparatu Dermamelan lub Cosmelan, który stanowi podstawę kuracji. Jest to maska w kolorze musztardowym, a jej głównym zadaniem jest eliminacja plam. Pacjent z nałożoną na twarz musztardową maską udaje się do domu. Lekarz, w zależności od fototypu skóry pacjenta, ustala dokładny czas jej zmycia (najczęściej 5-8 godzin). Wykonanie zabiegu zaleca się w godzinach popołudniowych lub dniu wolnym od pracy oraz innych obowiązków.

Kuracja domowa

Dermamelan Treatment krem lub Cosmelan 2.

Kuracja domowa bazuje na wykorzystaniu kremu, którego zadaniem jest podtrzymywanie efektu działania zabiegu. Preparat wspomaga usuwanie przebarwień, a także zamyka pory, reguluje wydzielanie łoju i zapobiega hiperpigmentacji. Jednym ze składników kremu jest wysoki filtr przeciwsłoneczny, który skutecznie chroni skórę w trakcie trwania terapii wybielającej, przez szkodliwym promieniowaniem UV. Jego stosowanie jest ściśle określone przez lekarza.

Krem nawilżający i odżywiający skórę.

Krem intensywnie odżywiający i nawilżający skórę po zabiegu jest uzupełnieniem kuracji. Dzięki niemu skóra jest bardziej gładka i elastyczna.

Skóra po zabiegu

W trakcie dwóch pierwszych dni od wykonania zabiegu, a także w przypadku cer wrażliwych, skóra może być bardzo zaczerwieniona. Nie należy się tym przejmować ponieważ jest to reakcja jak najbardziej naturalna. Pacjent może zaobserwować również uczucie pieczenia oraz napięcia. W celu obniżenia tego dyskomfortu można zwiększyć częstotliwość aplikacji kremu nawilżającego. Codziennie rano oraz przed wyjściem z domu powinno się stosować krem z wysokim filtrem słonecznym.

Dokładniej o użyciu, wskazaniach, przeciwwskazaniach i ewentualnych działaniach niepożądanych związanych z kuracją preparatem Dermamelan, Cosmelan mogą Państwo porozmawiać z dermatologiem.

 

Cennik

ZabiegCena
Dermamelan (zabieg lekarski + zestaw kremów + wizyta kontrolna)1700 zł
PROMOCJE