Botoks – zmarszczki mimiczne u mężczyzn

 

Leczenie toksyną botulinową jest prostą, niechirurgiczną metodą, która pozwala na wygładzenie zmarszczek mimicznych. Zabieg polega na wstrzyknięciu niewielkiej ilości preparatu do określonych mięśni twarzy. W ten sposób blokuje się odbieranie przez nie impulsów nerwowych, dzięki czemu stają się one rozluźnione, a zmarszczki zostają wygładzone. Zabieg z wykorzystaniem botoksu trwa zaledwie kilkanaście minut i nie wymaga zastosowania żadnego znieczulenia. Botoks jest preparatem bezpiecznym, ponieważ trafia dokładne tam, gdzie chcemy aby się znalazł. Rozluźnia tylko te mięśnie, do których jest wstrzyknięty i nie przemieszcza się do innych okolic. Dzięki swoim właściwościom nie wpływa na wyraz twarzy, wygładzone zostają jedynie zmarszczki w miejscu wstrzyknięcia.

Jakie są efekty? Komu się go poleca?

Zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej poleca się przede wszystkim osobom, które chcą wygładzić zmarszczki mimiczne, na przykład „kurze łapki” w okolicy oczu, zmarszczkę w okolicy międzybrwiowej lub zmarszczki poziome czoła.

Jak często trzeba powtarzać zabieg, by podtrzymać uzyskany efekt?

Pierwsze skutki działania toksyny botulinowej widoczne są już po kilku dniach, a po dwóch tygodniach można zaobserwować ostateczny efekt, który utrzymuje się nawet do czterech miesięcy po pierwszym zabiegu. Nie należy obawiać się o swój wygląd po ustaniu działania preparatu. Kiedy botoks przestaje działać, skóra jest bardziej gładka i wypoczęta, a zmarszczki jeszcze przez pewien czas są znacznie płytsze niż przed zabiegiem. Po kolejnych iniekcjach efekty mogą się utrzymywać dłużej. Odstęp pomiędzy zabiegami nie powinien być krótszy niż 3 miesiące.

 

Cennik

ZabiegCena
1 okolica (lwia zmarszczka, kurze łapki lub pozioma zmarszczka na czole)500 zł
2 okolice 900 zł
3 okolice 1200 zł
Zmarszczki "królicze" na nosie300 zł
Zmarszczki palacza300 zł
PROMOCJE