Wampirzy lifting –
osocze bogatopłytkowe, fibryna bogatopłytkowa

Osocze bogatopłytkowe – naturalne źródło piękna

Terapia osoczem bogatopłytkowym (PRP) zwana również wampirzym liftingiem, to sposób na rewitalizację skóry, przywrócenie jej naturalnego blasku, witalności oraz jędrności. Zabieg ceniony jest przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo, spektakularne efekty, a ponadto  można go wykonywać u osób ze skłonnością do alergii. Po kuracji, zmarszczki zostają wygładzone, cera staje się bardziej jędrna i sprężysta. Terapia jest również z powodzeniem stosowana w przypadku wypadania włosów – powoduje zahamowanie tego procesu, poprawę ich ogólnej kondycji oraz gęstości. 

Osocze bogatopłytkowe – efekty zabiegu:

  • poprawa ogólnej kondycji skóry,
  • wygładzenie zmarszczek,
  • poprawa elastyczności, jędrności i gęstości skóry,
  • rozjaśnienie, wygładzenie i ujednolicenie kolorytu cery,
  • spłycenie blizn, również blizn potrądzikowych,
  • zahamowanie wypadania włosów oraz zwiększenie ich gęstości.

Dla kogo?

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego (PRP) jest polecany osobom zmagającym się z problemami o różnym podłożu. To świetne rozwiązanie w przypadku słabo napiętej, pozbawionej blasku skórze, na której pojawiły się zmarszczki i bruzdy. Zabieg nadaje się także dla skóry o nierównym kolorycie i z widocznymi oznakami zmęczenia. Preparat działa regenerująco m.in. na okolice oczu, szyi i dekoltu, a także na dłonie. Osocze bogatopłytkowe używane jest także do walki z łysieniem androgenowym oraz z nadmiernym wypadaniem włosów. Kuracja stymuluje porost włosów i zwiększa ich gęstość.

Działanie

Pierwszym etapem zabiegu jest pobranie od Pacjenta krwi metodą próżniową. Pobrany materiał zostaje odwirowany, w wyniku czego otrzymuje się osocze, w którym znajdują się płytki krwi. W ten sposób powstaje preparat osocza bogatopłytkowego, który podaje się iniekcyjnie, w miejsce wymagające regeneracji – metodą mezoterapii. Wkłucia stymulują naturalne gromadzenie się płytek krwi, czego konsekwencją jest przyspieszenie procesów naprawczych. Jest to metoda całkowicie naturalna, dzięki czemu znika ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej.

Osocze bogatopłytkowe (PRP) a fibryna bogatopłytkowa (I-PRF)

Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego polecane są m.in. w przypadku skóry słabo napiętej, z drobnymi zmarszczkami, oznakami zmęczenia, o niejednolitym, ziemistym kolorycie. Kurację stosujemy wówczas, gdy nasza cera potrzebuje rewitalizacji i odzyskania blasku. W tej metodzie płytki krwi niezwykle szybko uwalniają duże stężenia czynników wzrostu, dzięki czemu na rezultaty zabiegu nie trzeba czekać długo. Fibryna bogatopłytkowa (I-PRF) stosowana jest przy mocniejszych oznakach starzenia, m.in. przy głębokich zmarszczkach, bruzdach, czy kurzych łapkach. Sprawdza się również w terapii ubytków tkanek i przy zapadniętej skórze. W przypadku kuracji fibryną bogatopłytkową, płytki krwi są aktywowane w dłuższym czasie, dzięki temu dłużej stymulowany jest proces naprawczy i uzyskuje się silniejsze efekty regeneracyjne. Można również zastosować terapię  łączoną, czyli podczas jednej wizyty wykorzystać preparat osocza bogatopłytkowego oraz  fibryny bogatopłytkowej. Ma to np. miejsce w przypadku kompleksowej regeneracji kilku okolic ciała w tym samym czasie, kiedy występują bruzdy, głębokie zmarszczki, skóra pozbawiona jest elastyczności, ma też nieładny koloryt. To idealne rozwiązanie również, gdy skóra potrzebuje szybkiej regeneracji np. po innych zabiegach.

Kiedy pojawiają się efekty kuracji osoczem bogatopłytkowym?

Pierwsze efekty terapii zauważalne są już po dwóch tygodniach, natomiast w celu osiągnięcia jak najlepszych rezultatów, zalecane jest wykonanie serii zabiegów. Zwykle należy przeprowadzić ok. 2-3 zabiegów w odstępach co 3-4 tygodnie. W przypadku terapii przeciw wypadaniu włosów, zabieg powinien zostać powtórzony co najmniej 5 razy.

Przed zabiegiem i po zabiegu

Przed zabiegiem organizm powinien zostać dobrze nawodniony, dlatego należy wypić ok. 1,5 litra wody. W dniu zabiegu nie można korzystać z sauny, basenu oraz  gorących kąpieli. Należy wstrzymać się od uprawiania wszelkich aktywnych sportów, zajęć w siłowni, czy też treningów fitness. Ważne jest również zachowanie odpowiedniej higieny miejsca zabiegowego.

Przeciwwskazania

  • ciąża i okres laktacji,
  • niektóre choroby krwi, np. zespoły dysfunkcji płytek, niedobór fibrynogenu, posocznica,
  • choroba nowotworowa (zabieg może zostać wykonany po 5 latach od zakończenia leczenia za zgodą lekarza prowadzącego),
  • zaostrzenie w chorobach autoimmunologicznych,
  • schorzenia wątroby,
  • leczenie antykoagulantami,
  • zażywanie aspiryny i leków niesteroidowych (należy odstawić je na 7 dni przed i po zabiegu).

Sprawdź cennik

ZabiegCena
Osocze bogatopłytkowe – mały zestaw800 zł
Osocze bogatopłytkowe – duży zestaw1100 zł
Fibryna bogatopłytkowa – mały zestaw900 zł
Fibryna bogatopłytkowa – duży zestaw1200 zł
Fibryna bogatopłytkowa z osoczem – mały zestaw1200 zł
Fibryna bogatopłytkowa z osoczem – duży zestaw1500 zł